Wedstrijden Mega Distance Swim en Mega Swim Meet

Zaterdag 6 april 2019 werd de Paasvakantie ingezet met een weekendje wedstrijdzwemmen.
Zaterdagochtend kwamen 7 zwemmers in actie voor de lange afstand.
Voor de meeste zwemmers was dit de 1ste keer dat ze dubbel moesten zwemmen (twee zwemmers in 1 baan).
Alweer een ervaring rijker.
De dames mochten het weekend inzetten.
De start verliep een beetje in mineur, Lore bijna te laat in de oproepkamer en Mare trok net voor de start haar beide badmutsen stuk.
De paniek was te voelen tot in de tribunes.
Maar ondanks alles zwemmen beide dames een besttijd op de 800m vrije slag.
Nadien was het de beurt aan de heren. Quinten, Brent D.W., Joannes en Ward begonnen samen in de 1ste reeks aan de 1500m.
Ze zwommen allemaal een hele mooi tijd. Ward verdiende hier wel een prijs voor de strijdlust, als jongste zwemmer deze lange afstand overbruggen.
Stan mocht de 1500m voor de heren voor onze club afsluiten.

Zondagochtend stond iedereen opnieuw klaar om in het water te duiken.
Het was een gevarieerde wedstrijd, waarin iedereen het beste van zichzelf gaf.
Maar deze keer kon je merken dat wat minder trainen toch invloed heeft op de prestaties.
Die verdomde examens ook…
Na een tijdje geen wedstrijden meer gezwommen te hebben zwom Lauren een hele mooie tijd op de 100m vlinder en vond ze het een uitdaging om voor de 1ste keer in haar zwemcarrière eens de 200m schoolslag te zwemmen.
Er werden wel wat besttijden genoteerd en Karen kon een finaleplaats op de 200m rug bemachtigen.
Het was een bewogen wedstrijd met veel emoties.
Hieronder kan je de uitslagen nog eens raadplegen:
Uitslag Mega Distance Swim Gent
Uistslag Mega Distance Swim AST Leden
Uitslag Mega Swim Meet Gent
Uitslag Mega Swim Meet AST leden

Wedstrijd “De Grote Prijs Guido De Cnaep” te Nijlen

Zondag 17/03/2019 namen 10 van onze zwemmers deel aan de wisselbeker
“De Grote Prijs Guido De Cnaep” te Nijlen.
Elke zwemmer zwom eerst 200m vrije slag waarop de meeste zwemmers een besttijd zwommen.
Dit was een goede start voor de rest van de wedstrijd.
Brent D.W., Quinten, Brent C., Laute, Lore en Karen zwommen nadien 100m rug.
De wedstrijd tussen Lore en Laute was spannend om te zien Laute tikte uiteindelijk
9 hondersten voor Lore aan.
Ward, Stan en Ines zwommen 100m schoolslag, met een mooie progressie voor Ward en Ines.
Iona zwom als enige van onze club de 50m Vlinderslag.

Natuurlijk stonden ook vandaag enkele van onze zwemmers op het podium:
Iona: Zilver op 50m Vlinderslag
Laute: Zilver op 100m Rug
Lore: Brons op 100m Rug
Karen: Brons op 100m Rug

Hieronder kunnen jullie de uitslagen nakijken:
Uitslag Nijlen 17-03-2019
Uitslag AST leden Nijlen 17-03-2019

Provinciaal Kampioenschap dag 3 Zottegem 10/03/2019

Op zondag  10/03/2019 gingen ondanks het stormweer 6 zwemmers van start op de 3de dag van het Provinciaal Kampioenschap.
Joannes was vandaag in een “Winning Mood”. Hij behaalde op al de wedstrijden die hij zwom een podiumplaats.
Ook mag hij zich vanaf vandaag aansluiten bij de B-zwemmers, dikke proficiat Joannes.
Sander behaalde twee besttijden op 200m vrije slag en 50m rug en een hele mooie tijd op de 100m vlinder.
Onze twee oudste jongens Brent Claus en Quinten zwommen 100m schoolslag en behaalden allebei een besttijd op de 100m wisselslag.
Yana zwom een hele mooie besttijd op 50m rug en Ines kon na 100m schoolslag en 100m wisselslag gezwommen te hebben nog een hele mooie tijd neerzetten op de 200m vlinder.

Podiumplaatsen:

Joannes:  Goud op 200m vrije slag, Zilver op 100m Vlinder en Brons op 50m rug
Yana:  Zilver op 50m rug

Bedankt zwemmers voor jullie inzet en mooie resultaten!!!

Hieronder kan u de uitslagen verder bekijken:
Uitslag BC dag 3 Zottegem 10-03-2019
Uitslag AST leden BC dag 3 Zottegem 10-03-2019

Vlaamse Kampioenschappen 2019: 01/03/2019 tot 03/03/2019

Met 6 leden van AST namen we deel aan de Vlaamse Kampioenschappen.
Op  vrijdag 1 maart startte Luca aan zijn 200m vrije slag.
Nadien volgden in sneltempo Karen en Iona die 100m rug zwommen.
Iona kon hier een prachtige besttijd neerzetten.
Mare en Lore maakten hun debuut op dit Vlaamse Kampioenschap en zwommen beiden een hele mooie besttijd op de 50m vrije slag.
Zo waren ze allebei goed opgewarmd om aan hun 400m vrije slag te beginnen.

Zaterdag 2 maart was ook een dag met mooie resultaten.
Mare kon met haar 200m wisselslag een Gouden zwaan bemachtigen.
Lore en Mare zwommen allebei een besttijd op 100m vrije slag.
Jonas  behaalde de B-finale met zijn 50m vrije slag.
Karen zwom een mooie besttijd op 50m vlinder.

Zondag 3 maart was de groep iets kleiner, maar daarom niet met mindere prestaties.
Karen begon met 50m rug, gevolgd door 200m vrije slag en sloot haar wedstrijd af met 50m schoolslag.
Mare kon haar wedstrijd afsluiten met een besttijd op de niet te onderschatten 400m wisselslag.
Jonas kon zijn wedstrijd ook in schoonheid eindigen met een plaats in de A-finale van de 50m vlinder.

Alle zwemmers een hele dikke proficiat met deze mooie resultaten!
Hieronder vinden jullie een link met de uitslagen:
VK 2019 dag 1 VM 1-3-2019
VK 2019 dag 2 VM 2-3-2019
VK 2019 dag 2 NM 2-3-2019
VK 2019 dag 3 VM 3-3-2019
VK 2019 dag 3 NM 3-3-2019
VK 2019 AST leden

Wedstrijd Aalst 24/02/2019 P.C dag 2

Op zondag 24/02/2019 starten we met 9 zwemmers aan het Provinciaal Kampioenschap dag 2 te Aalst.
Onze zwemmers hebben tijdens deze wedstrijd het beste van zichzelf gegeven.
Dit uitte zich in heel veel besttijden.
Sander en Yana zetten een mooie tijd neer op 200m rug.
Quinten vond  400m iets te weinig en zwom nog eens 100m extra, maar zwom toch een besttijd.
Ines viel net naast het podium, maar zwom samen met Marta een mooie besttijd op de 400m vrije slag.

Podium plaatsen waren voor:
Sander – zilver op 100m Schoolslag
Laute – Goud op 100m schoolslag en Goud op 200m rug
Brent Claus – zilver op 400m vrije slag
Joannes – brons op 200m rug
Yana – zilver op 200m rug

Ook onze aflossingsploegen hebben het fantastisch gedaan
Team 1 met Brent De Waegeneer, Yana, Joannes en Laute vielen net naast het podium
Team 2 met Quinten, Marta, Ines en Brent zwommen zich samen naar de 2de plaats

Dikke proficiat aan iedereen.
Via deze link kunnen jullie de uitslagen nog verder bekijken.
Uitslag P.C. dag 2 Aalst 24-02-2019. Uitslag AST leden Aalst 24-02-2019

Januari 2019

In januari namen we al deel aan 2 wedstrijden :

  • 6 jan : Wisselsprintcriterium Frank Pepermans
  • 13 jan: Wintermeeting in Sint Niklaas

De resultaten van de wedstrijden kunt u hier nalezen.

De lijsten met nieuwe limiettijden zijn pas binnengekomen, en staan op de site.
We maken alles zo snel mogelijk gereed om ook voor 2019 de behaalde resultaten hieraan te kunnen toetsen. Nog even geduld.

17/18 Nov : Tweedaagse Nijlen

Negen zwemmers aan de start voor 37 wedstrijden in Nijlen.
En alweer sneuvelen heel wat persoonlijke besttijden.

Deze keer valt Quinten op met een straffe tijd op de 50m rugslag, en de grootste verbetering voor deze wedstrijd.
Sander, die maar liefst 7 nummers zwemt, verbetert ongeveer al zijn tijden met een uitschieter op de 50m vlinderslag. Louis vliegt door zijn 50m schoolslag. Laute, goed voor 6 wedstrijden, verbetert al haar tijden met als uitschieters de 50m vlinderslag en de 100m vrije slag.
Ook op de ‘kleine’ verbeteringen, in veel gevallen de moeilijkste, mogen alle zwemmers fier zijn !

Prijsbeesten
Stan: A-tijd op de 100m vrije slag
Louis: Zilveren Zwaan op de 100m vrije slag
Brent DW: Zilveren Zwaan op de 100 m schoolslag en een Zilveren Zwaan op de 100m vrije slag
Iona: Clubrecord op de 50m rugslag en een Clubrecord op de 100m rugslag.

Proficiat aan alle zwemmers !

U kunt alle resultaten hier nalezen.

11 Nov : Novemberwedstrijd – Liedekerke

11 November, de dag waarop we het einde van de eerste wereldoorlog herdenken, de dag waarop Sint Maarten langskomt bij de brave kinderen (en er waren dit jaar alleen maar brave kinderen zeker ?), en sinds 2018 ook de dag waarop onze zwemmers alles geven om zichzelf te overtreffen.

Ze staan met 9 aan de start voor 16 wedstrijden… en komen thuis met 16 persoonlijke besttijden. En dan nog een stel A en B tijden met de bijhorende zwanen, het kon niet op.

De strafste op deze wedstrijd was Louis, die de grootste verbetering neerzet op de 100m rugslag. Op de voet gevolgd door Sander, Lore, Brent, Laute, Ines, Quinten, Mare en Yana.

De prijzen
Louis : Zilveren Zwaan op de 100m rugslag
Lore : A-tijd en Gouden medaille op de 400m vrije slag en Zilveren Zwaan en Zilveren medaille op de 100m vlinderslag
Quinten : mooie persoonlijke besttijden
Sander : Zilveren Zwaan op de 100m rugslag en een Bronzen medaille op de 50m schoolslag
Brent : Zilveren Zwaan op de 100m vlinder
Mare : A-tijd en Gouden medaille op de 100m rugslag, en Gouden medaille voor de 100m vlinder
Ines : Zilveren medaille op de 400m vrije slag
Laute : Gouden Zwaan op de 100m wisselslag
Yana : Gouden medaille op de 400m vrije slag

Proficiat aan alle deelnemers !

U kunt hier de resultaten nalezen.